Porównywarka cen gazu – pierwszy krok na drodze do zmiany dostawcy

mężczyzna i kobieta

Dynamiczna sytuacja na rynku energetycznym, możliwość zmiany sprzedawcy energii, ale również konieczność optymalizacji kosztów jej poboru i zużycia sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje sposobów na dostosowanie warunków umów na dostawę gazu lub prądu do własnych potrzeb. W poniższym tekście skupimy się na poborze gazu i omówimy, jak wykonać pierwszy krok w kierunku zmiany dostawcy tego surowca.

Zmiana dostawcy gazu – od czego zacząć?

Podobnie jak przy zmianie dostawcy prądu, również w przypadku wypowiadania umowy dotychczasowemu dystrybutorowi gazu pierwszym krokiem jest zwykle skorzystanie z porównywarki cen dostępnych na rynku możliwości. Uzyskujemy w ten sposób poglądowy przekrój dostawców, którzy świadczą usługi w danym regionie i dowiadujemy się, jakie możliwości oferują. Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego i najtańszego dostawcy gazu nie jest tak prosty, jakby się to mogło wydawać. Na to, ile zapłacimy za gaz, ma wpływ kilka czynników: cena zależy między innymi od tego, gdzie znajduje się nasze przedsiębiorstwo, a niejednokrotnie wynika też z taryfy, z której korzystamy.

Jak skorzystać z porównywarki cen?

W Instytucie Rozwoju Energetyki proponujemy skorzystanie z porównywarki cen gazu, dzięki której uzyskać można dokładne informacje na temat zmiany jego dostawcy. Wystarczy przesłać dane lub fakturę, a nasi eksperci, na podstawie informacji, ocenią, która oferta może przyczynić się do istotnych oszczędności. Po wybraniu najkorzystniejszych ofert skontaktują się z klientem i szczegółowo omówią przygotowane propozycje. Na porównaniu cen proces zmiany dostawcy surowca jednak nie kończy – gaz jest specyficznym paliwem i w jego przypadku należy zadbać nie tylko o niskie koszty, ale też o ciągłość dostaw i odpowiednie zapisy w umowie. Instytut Rozwoju Energetyki towarzyszy przedsiębiorcom również w tych działaniach i sprawnie przeprowadza przez kolejne etapy procesu zmiany dostawcy.

Przewiń do góry
Call Now Button