Kiedy podpisać umowę na dostawę gazu ziemnego?

podpisanie umowy

Zmieniająca się sytuacja na rynku energetycznym wymaga obserwowania trendów i podejmowania adekwatnych do tych zmian decyzji. Jedną z nich może być przejście na gaz ziemny. Ten rodzaj paliwa wyróżnia się kilkoma cechami, które sprawiają, że warto rozważyć podpisanie umowy na jego dostawę. W poniższym tekście przybliżymy te cechy, a także postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kiedy podpisanie umowy może okazać się dobrym ruchem.

Dlaczego warto postawić na gaz?

Jedną głównych zalet gazu jest to, że bardzo efektywnie się spala, co oznacza, że jest wydajnym paliwem. Ogrzanie domu czy firmy nie jest trudne, co bezpośrednio przekłada się również na ekologię (nie musimy dodatkowo dogrzewać budynku piecem na węgiel czy grzejnikami na prąd). Energia pozyskiwana z gazu jest również uznawana za czystą – nie zawiera bowiem cząsteczek siarki ani elementów niepalnych. Używając go, ograniczamy też wydobywanie się pyłów (co ma miejsce w przypadku wspomnianego już palenia węglem lub drewnem). Inną cechą, która może zachęcić do podpisania umowy na dostawę tego surowca, jest fakt, że jego cena pozostaje stosunkowo niewysoka. Taki system ogrzewania jest też samoobsługowy.

Podpisanie umowy – kiedy się na nie zdecydować?

Wspomniane zalety sprawiają, że gaz jest dobrym uzupełnieniem energii ze źródeł odnawialnych. Przykładem może być fotowoltaika. Połączona z ogrzewaniem gazowym tworzy system, dzięki któremu będziemy w stanie zoptymalizować koszty poboru energii. Dodatkowo zwiększymy niezależność energetyczną naszego domu czy przedsiębiorstwa. Jeśli dotychczasowe warunki, na których pozyskiwana była energia, nie są satysfakcjonujące, rozwiązaniem może okazać się przejście na gaz ziemny. Istnieje możliwość wielokrotnego wyboru jego dostawcy.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku ogrzewania gazowego, niezbędne jest zapewnienie ciągłości dostaw oraz odpowiednich warunków umownych. Sama decyzja o podpisaniu umowy powinna być poprzedzona odpowiednim rozeznaniem rynku i sytuacji na nim panującej. Proces powinien zostać zrealizowany tak, aby przedsiębiorstwo pozostało bezpieczne pod względem energetycznym. Istotne jest też, aby przejście na gaz ziemny zostało bez zarzutu przeprowadzone od strony prawnej. W Instytucie Rozwoju Energetyki zdajemy sobie sprawę ze złożoności tego zadania. Z tego powodu wspieramy przedsiębiorstwa w podjęciu właściwej decyzji w odpowiednim czasie. Częścią naszej pracy jest nie tylko analiza potrzeb Klienta, ale też znalezienie odpowiedniej oferty, a także pomoc w zawarciu korzystnej umowy.

Przewiń do góry
Call Now Button