Jak obniżyć rachunki za prąd?

elektryk

W prowadzeniu firmy jednym z ważniejszych elementów zarządzania nią jest właściwa optymalizacja kosztów. Optymalizacji tej dokonuje się w różny sposób. Jedną ze sfer, którą można modyfikować tak, aby zredukować koszty, są opłaty za pobór energii. Jednocześnie, przy optymalizacji kosztów energii, należy pamiętać o bezpieczeństwie energetycznym, które szczególnie obecnie jest ważnym elementem funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Mając na uwadze zarówno optymalizację, jak i dbanie o bezpieczeństwo energetyczne, przedstawiamy sposoby, dzięki którym zarządzanie kosztami energii stanie się skuteczniejsze.

Dopasowanie taryfy i sprzedawcy

Pierwszą rzeczą, którą można zrobić, aby obniżyć rachunki za prąd jest dopasowanie właściwej taryfy oraz sprzedawcy energii. W odróżnieniu od dystrybutora, sprzedawcę energii można wybrać spośród wszystkich działających na rynku. Otwiera to możliwość zmiany sprzedawcy prądu na takiego, którego warunki i oferta bardziej odpowiada potrzebom konkretnej firmy. Wybór jednego konkretnego sprzedawcy spośród setek oraz sam proces zmiany operatora może okazać się czasochłonny. Wymaga też doświadczenia i wiedzy na temat funkcjonowania rynku dostaw energii. Z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z doradztwa i pomocy specjalistów, którzy skupią się na znalezieniu odpowiedniej alternatywy. Drugim elementem, który można zoptymalizować do konkretnych potrzeb, jest ustalenie właściwej taryfy, strefy, a także mocy umownej.

Inne sposoby na optymalizację kosztów poboru prądu?

Dopasowanie taryfy i sprzedawcy prądu to nie wszystko. Równie istotne jest przeprowadzenie analizy punktu poboru energii elektrycznej. Techniczne wsparcie w tej kwestii pomoże zniwelować przyczyny zawyżonych kosztów, które do tej pory niezauważalnie powodowały ich wzrost. Innym elementem, który można wykorzystać przy optymalizacji jest technologia fotowoltaiczna. Umiejętne wykorzystanie fotowoltaiki sprawi, że możliwe będzie darmowe produkowanie prądu. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość otrzymania dofinansowania, które jest istotnym wsparciem w procesie instalacji.

Przeprowadzaniem powyższych działań zajmuje się Instytut Rozwoju Energetyki. Jest to grupa doświadczonych specjalistów kompleksowo zajmujących się optymalizacją kosztów związanych z poborem energii. Działanie Instytutu obejmuje zarówno analizę rynku, faktur i potrzeb danej firmy, a także wsparcie techniczne. Usługi są świadczone na zasadach brokerskich, dzięki czemu firma korzystająca z nich nie ponosi kosztów.

Przewiń do góry
Call Now Button