Instalacje fotowoltaiczne w Olkuszu – Jak wybrać najlepszą firmę?

instalacja

Instalacje fotowoltaiczne to rozwojowa technologia, którą doceniają nie tylko właściciele gospodarstw domowych, ale także przedsiębiorcy chcący zoptymalizować swój system poboru energii. Już na początkowym etapie wprowadzania zmian, pojawia się zwykle pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, która podejmie się realizacji zamówienia.

Co się liczy w branży fotowoltaicznej?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wskazać, jakie cel i zadania ma spełniać instalacja fotowoltaiczna. Powinna przyczyniać się do obniżenia kosztów poboru energii, zwiększać niezależność energetyczną przedsiębiorstwo, a także jego bezpieczeństwo. Dodatkowo może być  elementem długofalowej polityki energetycznej danej firmy. Sama instalacja to jednak nie wszystko. Aby w pełni wykorzystać możliwości fotowoltaiki, potrzebne jest kompleksowe podejście, doświadczenie w tej dziedzinie oraz znajomość technicznych aspektów tej technologii. Firma zajmująca się tego rodzaju instalacjami powinna wyróżniać się właśnie takimi cechami.

Wybór właściwej firmy

Współpracę dotyczącą instalacji fotowoltaicznej można podjąć z wieloma firmami, jednak wiele z nich oferuje wsparcie głównie w zakresie technicznym. Inaczej jest w przypadku Instytutu Rozwoju Energetyki, działającego w Olkuszu. Współpraca z Instytutem to całościowe wsparcie procesu wdrożenia technologii fotowoltaicznej. Proces ten zaczyna się od analizy dotychczasowej sytuacji energetycznej danego przedsiębiorstwa ( z tym wiąże się dopasowanie instalacji fotowoltaicznej do potrzeb i profilu klienta). Kolejnym krokiem jest pozyskanie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na inwestycje w fotowoltaikę. Finalnym etapem jest zamontowanie instalacji przez jedną z doświadczonych ekip monterskich związanych z Instytutem. Warto dodać, że ten sposób pozyskiwania energii jest najbardziej efektywny, gdy jest wspierany przez inne działania mające na celu obniżenie kosztów poboru energii. Może to być między innymi analiza dotychczasowej umowy zawartej ze sprzedawcą energii lub poprawa parametrów dystrybucji. Pierwsze z nich wymaga eksperckiej wiedzy na temat rynku energetycznego oraz wsparcia prawniczego, natomiast drugie znajomości technicznych aspektów instalacji energetycznych. Na każdym z wymienionych etapów Instytut jest w stanie zapewnić całościową obsługę klienta. Tak kompleksowe objęcie tego procesu jest możliwe dzięki zespołowi ekspertów z Instytutu, specjalizujących się nie tylko w obszarze fotowoltaiki, ale również zagadnień powiązanych z tym tematem.

Call Now Button Przewiń do góry