Jak zmienić dostawcę gazu?

Jak zmienić dostawcę gazu?

Niezależnie od branży, optymalizacja kosztów związanych z pobieraniem i zużywanie paliw energetycznych jest celem wielu przedsiębiorców. Nie jest to jednak jedyny cel, ponieważ firmy poszukują także bezpieczeństwa i stabilności energetycznej, a to wiąże się także ze wspomnianą optymalizacją wydatków. Przeprowadzenie takiej optymalizacji warto zacząć od przeanalizowania, co można w tej kwestii zrobić. Jednym z pierwszych kroków jest zastanowienie się, czy jest możliwa zmiana umowy na korzystniejszą. Najczęściej wiąże się to ze zmianą dostawcy usług. Podobnie jak przypadku dostawcy prądu, przedsiębiorcy mają możliwość zmiany sprzedawcy gazu.

Jak przeprowadza się proces zmiany dostawcy gazu?

Proces ten rozpoczyna się, tak jak w przypadku zmiany dostawcy prądu, od analizy faktur dokumentujących wydatki. Faktury wskazują nie tylko na wartość wydatków, ale też na inne aspekty, które można wykorzystać na etapie poszukiwania nowego dostawcy. Znaleźć w nich można informacje o taryfie, stawkach, a także o innych czynnikach, które wpływają na wysokość rachunków. Na podstawie takiego rozeznania dokonuje się wyboru konkretnych ofert spośród dostawców dostępnych na rynku. Następnie należy przejść przez proces wypowiedzenia dotychczasowej umowy i zawarcie nowej. Na tych etapach ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa i ciągłości energetycznej przedsiębiorstwa, które zamierza zmienić dostawcę. Zarządzenie surowcem jakim jest gaz cechuje się nieco inną charakterystyką i specyfiką niż zarządzanie na przykład prądem elektrycznym, dlatego potrzebne jest tutaj bardzo dobre rozeznanie sytuacji rynkowej i umiejętność przeprowadzania zmiany dostawcy od strony prawnej.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa podczas zmiany dostawcy gazu?

Ze względu na kompleksowość procesu zmiany dostawcy gazu warto rozważyć współpracę w tym zakresie z profesjonalnymi doradcami do spraw optymalizacji kosztów związanych z poborem paliw energetycznych. Jako Instytut Rozwoju Energetyki świadczymy kompleksowe działania w tym zakresie. Jesteśmy grupą specjalistów zajmujących się poszczególnymi etapami zmiany dostawcy, są wśród nas nie tylko eksperci badania rynku gazu i prądu elektrycznego, ale także prawnicy i specjaliści w dziedzinie infrastruktury technicznej.

Przewiń do góry
Call Now Button